Antoni Macierewicz weźmie udział w spotkaniu koalicji przeciwko ISIS

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz weźmie dziś udział w spotkaniu ministrów obrony państw uczestniczących w koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

Koalicji przewodzą Stany Zjednoczone. W związku z tym sekretarz obrony tego państwa Ashton Carter będzie gospodarzem spotkania, które odbędzie się w bazie Andrews koło Waszyngtonu.

W obradach weźmie udział także m.in. sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Gospodarze zaprosili przedstawicieli 40 państw oraz Unii Europejskiej, NATO i ONZ.

Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON przypomina, że polskie władze zdecydowały się  w czerwcu na wysłanie  do wsparcia koalicji dwóch kontyngentów wojskowych. 

– Polska zaangażowała się, chyba jako ostatnie państwo Sojuszu, w koalicję przeciwko ISIS. Nasze F-16, nasi żołnierze już są w Kuwejcie i tam wykonują swoje zadania obserwacyjne i patrolowe – mówi Bartłomiej Misiewicz.

W piątek minister Antoni Macierewicz wygłosi w Atlantic Council wykład poświęcony wynikom szczytu NATO w Warszawie i ich następstwom dla dwustronnych relacji polsko-amerykańskich. Zaplanowano także spotkanie ministra z weteranami i Polonią.

Koalicja do walki z tzw. Państwem Islamskim została powołana we wrześniu 2014 r. Jej celem jest ostatecznie pokonanie tzw. Państwa Islamskiego, uznanego przez ONZ za grupę terrorystyczną stanowiącą zagrożenie dla światowego pokoju i bezpieczeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl