fot. YouTube

Anonymous wypowiada wojnę Państwu Islamskiemu

Hakerzy z grupy Anonymous wypowiadają wojnę tzw. Państwu Islamskiemu. Mają niszczyć strony internetowe, a także konta dżihadystów.

Przedstawiciele organizacji zamieścili na kilku portalach nagranie w języku francuskim. „Naród francuski jest silniejszy od was i wyjdzie z tej tragedii jeszcze silniejszy. Anonymous będzie polował na was na całym świecie. Wiedzcie, że znajdziemy was” – ostrzega haker.

Dr Łukasz Kister, ekspert do spraw bezpieczeństwa, podkreśla, że internet służy Państwu Islamskiemu do rekrutacji i radykalizacji wyznawców. Ekspert pozytywnie ocenił akcję internautów.

– Jeżeli „anonimowym” udałoby się infiltrować to środowisko, blokować portale, zbierać informacje o tych, którzy przeprowadzają radykalizację i rekrutację w internecie, mogłoby to być jednym ze skuteczniejszych elementów szeroko zakrojonej wojny z terroryzmem, wojny z Państwem Islamskim –  zauważa dr Łukasz Kister. 

Anonymous wypowiedział wojnę dżihadystom i atakuje ich strony internetowe już po styczniowym zamachu na francuski tygodnik „Charlie Hebdo”. W piątkowych zamachach zginęło 129 osób, 350 jest rannych.

RIRM

drukuj