fot. ipn.gov.pl

Andrzej Melak zostanie nowym posłem

 Andrzej Melak obejmie dzisiaj mandat po zmarłym pośle Prawa i Sprawiedliwości Arturze Górskim. Poseł Melak ma złożyć ślubowanie na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu – ceremonia została zaplanowana na godzinę 11.00.

Zgodnie z kodeksem wyborczym miejsce po zmarłym pośle zajmuje osoba, która zdobyła w ostatnich wyborach najwięcej głosów wśród kandydatów, którzy nie dostali się do Sejmu. Artur Górski był jednym z ośmiu posłów PiS z Warszawy, a w okręgu stołecznym najwyższe miejsce wśród niewybranych w ostatnich wyborach parlamentarnych zajął właśnie Andrzej Melak, na którego zagłosowało 4417 osób.

Andrzej Melak był do tej pory radnym Warszawy, ale musiał złożyć rezygnację z samorządowego mandatu przed objęciem funkcji posła. Poseł Andrzej Melak ma 72 lata. W 1979 roku był jednym z założycieli Komitetu Katyńskiego, który stawiał sobie za cel upamiętnienie ofiar zabroni katyńskiej. Przejął kierowanie komitetem po śmierci brata – Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj