Andrzej Duda: trzeba zmienić sytuację, gdy sportowcy nie mają godnych miejsc do treningu

Trzeba zmienić sytuację, w której sportowcy nie mają godnych miejsc do treningu – podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w sobotę w Tomaszowie Mazowieckim wmurował akt erekcyjny pod budowę pierwszej w kraju krytej hali lodowej.

Szef polskiego państwa podkreślił, że w końcu łyżwiarze będą mieli godne miejsce do treningów. Mimo tych wszystkich trudów m.in. finansowych są sportowcy, którzy osiągają wielkie sukcesy – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda.

Nie wiem czy państwo widzieli obiekty warszawskiej Skry, na których trenuje nasza złota medalistka, rekordzistka świata, absolutnie wybitny sportowiec Anita Włodarczyk. Teraz pytanie, dlaczego tak jest? Otóż trzeba dobrej woli dwóch podmiotów, aby to się zmieniło: tego kto jest gestorem terenu, kto posiada go w swoich rękach, i tego kto może pomóc w finansowaniu takiej inwestycji (bo najczęściej jest tak że samorząd sam ma kłopoty z jej udźwignięciem). Trzeba współdziałania samorządu i władz centralnych. Teraz jest wola w Polsce, aby wreszcie w naszym kraju w tych dziedzinach w których polscy sportowcy są ambitni i pokonują jak do tej pory wszystkie trudności, aby tą sytuację zmienić – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda zwiedził także teren budowy toru łyżwiarskiego.

– Wierzę, że ta inwestycja umożliwi przyszłości organizację w Polsce mistrzostw Europy, czy Świata w łyżwiarstwie szybkim; bo takie parametry będzie spełniała hala podkreślił prezydent.

Hala lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to inwestycja, której koszt szacuje się na ponad 47 mln zł, z czego ponad 19 mln zł dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prace związane z budową toru mają zakończyć się wiosną 2017 r.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl