Amerykanie chcą tworzyć ludzko-zwierzęce hybrydy

Zakładające tworzenie hybryd ludzko-zwierzęcych eksperymenty amerykańskie mają polegać na wprowadzeniu ludzkich komórek macierzystych do zarodków zwierzęcych, w tym przypadku myszy lub szczurów. Projekt ma być finansowany przez tamtejszy rząd.

To jest niedopuszczalne z punktu widzenia moralnego – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja dr Hanna Wujkowska, bioetyk. Ekspert dodała, że upust takiemu pomysłowi dała procedura in vitro. Podkreśliła też, iż łączenie gatunków będzie miało liczne złe konsekwencje.

Wszystkie parlamenty na świecie i wszyscy naukowcy powinni się temu bardzo przeciwstawić. Jest to efekt tego, co zrobiono z człowiekiem – chodzi o in vitro. Najpierw zaczęto sztucznie sprowadzać ludzkie istoty na szkle poza ustrojem kobiety, manipulować zarodkami i materiałem genetycznym. Jest dostępność do tego materiału genetycznego, więc teraz „róbmy co chcemy, możemy tym materiałem genetycznym, dziedzictwem człowieka bawić się w dowolny sposób”. Natura się temu zdecydowanie sprzeciwi. Jest to niedobre, niebezpieczne i z punktu widzenia moralnego niedopuszczalne – komentowała dr Hanna Wujkowska.

Zdecydowany sprzeciw wobec eksperymentów wyrażają m.in. księża biskupi i etycy. Już w 2000 r. Papieska Akademia Życia wyraźnie stwierdziła „na podstawie pełnej analizy biologicznej, że żywy embrion ludzki – od momentu zjednoczenia gamet – jest człowiekiem”. Stąd też jako „jednostka ludzka ma prawo do własnego życia; a w związku z tym każda interwencja, która nie jest na korzyść zarodka, narusza to prawo”.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl