Rozmowa przedstawicieli NATO i Rosji o redukcji zagrożeń

Zastępca sekretarza generalnego NATO ambasador Alexander Vershbow oraz ambasador Federacji Rosyjskiej przy NATO Aleksandr Gruszko spotkali się w czwartek, by przedyskutować sposoby wzrostu przejrzystości i redukcji zagrożeń – poinformowała rzeczniczka Sojuszu.

Jak zaznaczono w komunikacie, rozmowa odbyła się w ramach kontynuowanego dialogu NATO z Rosją, w ślad po ostatnim spotkaniu Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów 13 lipca bieżącego roku.

Vershbow poinformował Gruszkę, że NATO jest gotowe kontynuować dialog zgodnie z decyzjami sojuszu powziętymi na lipcowym szczycie w Warszawie.

„Nie ma zmian w polityce NATO wobec Rosji. Nasza praktyczna współpraca pozostaje zawieszona na skutek agresywnych działań Rosji przeciwko Ukrainie. Jednocześnie postanowiliśmy utrzymać otwarte kanały dialogu politycznego” – podkreślono w komunikacie.

Dodano, że Sojusz pozostaje otwarty także na używanie militarnych kanałów łączności w sprawach o krytycznym znaczeniu.

Ponadto NATO poinformowało, że sekretarz generalny Jens Stoltenberg chciałby w najbliższym czasie przedyskutować powyższe sprawy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl