Amber Gold nie wypłaca pieniędzy

Przedstawiciele Klubu PiSu domagają się wyjaśnień od premiera Donalda Tuska. Spółka Amber Gold za zaistniałą sytuacja ABW i KNF. Klienci rozważają złożenie pozwu zbiorowego

 

Amber Gold nie jest w stanie wypłacać klientom pieniędzy z depozytów. Prezes spółki Marcin Plichta zaistniałą sytuację tłumaczy tym, że banki wypowiedziały firmie umowy. Nazwał to problemem technicznym. Poza tym obwinia ABW i Komisję Nadzoru Finansowego, które prowadzą postępowanie wobec spółki. Klienci rozważają złożenie pozwu zbiorowego przeciw spółce. Poseł Przemysław Wipler przypomina, że prezes Amber Gold w 2008 roku pod nazwiskiem Stefański odpowiadał przed sądem za przywłaszczenie ponad 170 tysięcy złotych. Został skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Teraz prowadzi kolejną inwestycję. Posłowie obawiają się, że firma może tworzyć piramidę finansową.


Pobierz Pobierz

Posłowie PiSu pytają premiera, czy wcześniej wiedział o tych nieprawidłowościach, czy był informowany i ewentualnie dlaczego nie reagował.


Pobierz Pobierz

Prezes Amber Gold zapewnia, że nie ma zagrożenia, by firma upadła. Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Klienci Amber Gold rozważają złożenie pozwu zbiorowego przeciw spółce, która zajmuje się inwestowaniem w złoto i inne kruszce.

Prezes spółki Marcin Plichta poinformował dziś, że nie mają technicznej możliwości wypłaty pieniędzy z depozytów swoich klientów. Tłumaczy, że banki zamknęły rachunki firmie po piśmie Komisji Nadzoru Finansowego.

KNF umieściła Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

Prawnik i doradca finansowy Piotr Sielicki powiedział, że zgłaszają się do niego poszkodowani klienci Amber Gold, którzy chcą złożyć pozew zbiorowy przeciw tej firmie.


Pobierz Pobierz

Możliwym  jest również pozew pracowników Amber Gold, bo spółka im nie płaci.

Postępowanie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z działalnością Amber Gold prowadzi ABW pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Taka korzystna oferta na rynku jest wysoce zastanawiająca, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę to, co stało się z firmą na rynku lotniczym OLT Express, firmą córką Amber Gold – zauważa poseł Jerzy Polaczek, b. minister transportu.


Pobierz Pobierz

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl