fot. PAP/EPA

Aleksiej Nawalny wypuszczony na wolność

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został wypuszczony na wolność. Nie może jednak opuszczać miejsca zamieszkania. Wcześniej bojkotował zbliżające się wybory prezydenckie.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu tego roku. Do ich bojkotu wzywał rosyjski opozycjonista-bloger Aleksiej Nawalny, który nie został dopuszczony do kandydowania. W kilku miastach zorganizowano protesty. Także na głównej ulicy Moskwy, mimo wyraźnego zakazu władz.

– Po tej demonstracji zorganizujemy strajk. Przeprowadzimy wielką kampanię propagandową na rzecz obniżenia frekwencji podczas wyborów. Chcemy wyjaśnić ludziom, że są oszukiwani – mówił Leonid Volkov, szef kampanii Aleksieja Navalnego.

Aleksiej Nawalny został zatrzymany za naruszenie przepisów dotyczących zgromadzeń publicznych. Oprócz niego do aresztu trafili również szef jego sztabu oraz kilku inny opozycjonistów. Według jednego z niezależnych portali zatrzymano łącznie 340 osób. Aleksiej Nawalny wyszedł już na wolność, jednak nie może opuszczać miejsca zamieszkania.

TV Trwam News/RIRM

drukuj