Protest pracowników muzeów

Sekcja Pracowników Muzeów NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze protestuje przeciw trudnej sytuacji w polskich muzeach. Oddział zrzeszający 16 stołecznych i mazowieckich muzeów samorządowych i rejestrowych organizuje akcje protestacyjno-informacyjną na temat sytuacji w polskich muzeach.

Protestujący nie godzą się m.in. na brak funduszy i dotacji dla muzeów oraz obniżanie ich merytorycznego poziomu muzeów.

Sytuacja muzeów jest zatrważająca, domagamy się realizacji naszych postulatów – akcentuje Karol Karasiewicz, wiceprzewodniczący Sekcji Pracowników Muzeów NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze.

Chcemy odpowiednich subsydiów finansowania na muzea i oczywiście podwyżek płac, jak też kwestii nieszczęsnej deregulacji, gdzie uwolniony jest zawód muzealnika. Teraz praktycznie nie będzie się liczyło to, że ktoś jest merytorycznie przygotowany; tylko teraz mogą być zatrudniane osoby niekoniecznie znające się na problematyce muzeów – zaznacza Karol Karasiewicz.

Akcję zorganizowano przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, siedzibą Prezydenta m.st. Warszawy oraz siedzibą Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Związkowcy zwracają się o poparcie społeczeństwa Warszawy, Mazowsza i całej Polski, wszystkich tych, którym leży na sercu dobro zachowania naszego dziedzictwa kulturowego i narodowego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl