Akcja Katolicka: wybory do PE przedmiotem czynnego zaangażowania wszystkich świeckich członków Kościoła

Powiedzmy „nie” kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzmy „nie” prawu, które przestaje być prawem. Nie pozwólmy na spełnienie marzeń postkomunistów i uzurpatorów – podkreśla prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak w komunikacie przekazanym w środę PAP.

Jak zaznaczono w komunikacie, „najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego stają się przedmiotem szczególnej troski i czynnego zaangażowania wszystkich świeckich członków Kościoła”.

„Dawanie świadectwa przeobrażania rzeczywistości społecznej mocą Ewangelii było zawsze wyzwaniem, a dziś, w obliczu wprowadzania prawa przewracającego naturalny porządek świata, staje się dla katolików w całej Europie zadaniem priorytetowym” – czytamy w komunikacie Akcji Katolickiej.

Jego autorzy podkreślają też, że napawa ich troską coraz bardziej „wynaturzony świat i Europa, w której zaginęły wszelkie podstawy moralnego porządku”.

„Spoglądamy na naszą niepodległą i zadajemy sobie pytanie: jak radować się wolnością, kiedy tak jak przed stu laty osacza Polskę tylu zakłamanych ludzi? Radujących się z podłego poniżania i urągania ciągle katolickiemu społeczeństwu. Czas zatrzymać to przeświadczenie o bezkarności i wyjątkowym zdziczeniu. Wbijania się siłą i podstępem do naszych rodzin, szkół naszych dzieci, polskiej kultury i tradycji, prawa i gospodarki” – głosi komunikat.

Prezes Akcji Katolickiej, zwracając się w komunikacie do swoich członków, zwraca uwagę na odpowiedzialność za prawo.

„Zrzućmy ten balast zła i gloryfikowania mniejszości. Powiedzmy +nie+ kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci. Powiedzmy +nie+ prawu, które przestaje być prawem. Nie pozwólmy na spełnienie marzeń postkomunistów i uzurpatorów” – apeluje w komunikacie Furtak.

Przypomina w nim również słowa św. Jana Pawła II, „ewangelicznego świadka sprawiedliwości i pokoju”, który wielokrotnie podkreślał i wskazywał nam na ważność dokonywanych wyborów.

„Prośmy o wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz świętych patronów Europy, aby na nowo wnieść w jej życie społeczne ewangeliczne orędzie, poszanowanie życia, sprawiedliwości i pokoju. Możemy to uzyskać idąc do urn wyborczych wybierając chrześcijańskie wartości” – podkreśla prezes Akcji Katolickiej.

PAP/RIRM

drukuj