fot. TV Trwam News

Akcja Instytutu Myśli Schumanna: „Wielkanoc bez granic”

Już po raz drugi Instytut Myśli Schumanna zorganizował akcję „Wielkanoc bez granic”. Polskie rodziny zaprosiły cudzoziemców mieszkających w Polsce na wielkanocne śniadanie.

„Wielkanoc bez granic” jest kontynuacją dzieła „Wigilia bez granic”, która odbywa się od trzech lat.

W pierwszej kolejności powstało dzieło „Wigilia bez granic”, a teraz właśnie Wielkanoc. Podczas tej akcji, to polskie rodziny zapraszają cudzoziemców do swoich domów. W inicjatywę włączyły się też hotele – podkreśla prof. Zbigniew Krysiak. prezes Instytutu Myśli Schumana.

Celem akcji jest budowanie relacji między Polakami a obcokrajowcami studiującymi lub pracującymi w Polsce.

Celem tych spotkań jest to, żeby w Polsce nie powstawały bariery w sytuacji, kiedy przybywa do nas coraz więcej cudzoziemców – wskazuje prof. Zbigniew Krysiak.

Dzięki takiej inicjatywnie cudzoziemcy mieszkający w Polsce mogą bliżej poznać polską kulturę, tradycję i wiarę chrześcijańską.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl