fot. flickr.com

Afganistan: Talibowie zabili ośmiu pracowników komisji wyborczej

Talibscy bojownicy zabili w sobotę w nocy ośmiu pracowników komisji wyborczej w prowincji Kandahar na południu Afganistanu – poinformowały w niedzielę afgańskie władze.

Pracownicy Niezależnej Komisji Wyborczej znajdowali się w biurze w powiecie Maruf w celu zarejestrowania wyborców, gdy bojownicy tego radykalnego ugrupowania islamistycznego rozpoczęli atak.

Rzecznik talibów Kari Jusuf Ahmadi oświadczył, że bojownicy zabili pracowników komisji wyborczej i 57 członków afgańskich sił bezpieczeństwa i obrony narodowej (ANDSF). Ponadto pojmali 11 innych członków tych sił w pięciu samochodach i przejęli dużą ilość broni.

Z kolei afgańskie władze zastrzegają, że talibowie wyolbrzymiają liczbę ofiar. Przedstawiciel policji w Kandaharze Kasim Azad powiedział, że siły ANDSF poniosły pewne ofiary, ale nie podał więcej szczegółów.

We wrześniu w Afganistanie mają odbyć się wybory prezydenckie.

Tymczasem od soboty w Katarze trwa siódma już runda rozmów pokojowych między przedstawicielami władz USA i talibami w calu zakończenia wieloletniego konfliktu zbrojnego w Afganistanie.

PAP/RIRM

drukuj