By Shahid Parvez - Praca własna, oparta o: India (orthographic projection).svg od Ssolbergj, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8515217

Afganistan: sześć osób zginęło w ataku na turystów w Bamjanie

Sześć osób zginęło z rąk mężczyzny, który oddał strzały do grupy turystów w Bamjanie, ośrodku turystycznym położonym w środkowym Afganistanie. Wśród ofiar jest trzech obywateli Hiszpanii.

Tragiczną śmierć turystów z Hiszpanii potwierdził w sobotę szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych tego kraju, Jose Manuel Albares, precyzując, że wśród hiszpańskich ofiar śmiertelnych są dwie kobiety i jeden mężczyzna.

„Z tego, co mi opowiedziano o tym zdarzeniu, wynika, że był to ewidentny atak, zamach” – powiedział minister Hiszpanii.

Według szefa rządu Katalonii, Pere’a Aragonesa, w ataku w centrum Bamjanu ranny został też inny obywatel Hiszpanii, który wraz z grupą z Katalonii udał się na wycieczkę do Afganistanu.

Sprecyzował, że ofiarami ataku, do którego nie przyznała się dotychczas żadna organizacja terrorystyczna, są mieszkańcy trzech katalońskich miast: Barcelony, Girony oraz Figueres.

Z relacji świadków wynika, że do ataku doszło krótko po przybyciu grupy turystów z Kabulu, stolicy Afganistanu, do centrum Bamjanu. Uzbrojony mężczyzna oddał do przybyszów strzały, kiedy ci robili zakupy na miejscowym bazarze.

Według komunikatu afgańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poza trzema Hiszpanami w strzelaninie zginęli też trzej obywatele Afganistanu.

Wśród rannych jest osiem osób, w tym, jak podają afgańskie władze, czterech to obywatele państw Europy.

„Potępiamy stanowczo to zdarzenie i wyrażamy głębokie ubolewanie, przekazując nasze kondolencje rodzinom ofiar” – napisało w sobotnim oświadczeniu afgańskie MSW.

Według resortu do sobotniego popołudnia zatrzymano siedem osób, które miały być uwikłane w zabójstwo turystów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl