fot. flickr

Afganistan: dwóch strażników zabitych w ataku na ambasadę Iraku

Dwóch afgańskich strażników zostało zabitych w poniedziałkowym ataku na ambasadę Iraku w stolicy Afganistanu Kabulu – poinformowało irackie ministerstwo spraw zagranicznych. Afgańskie MSW uznało atak za zakończony; wszyscy napastnicy nie żyją.

Rzecznik afgańskiego MSW poinformował, że budynek ambasady został zniszczony; wybito okna, a kilka pomieszczeń spalono. Ministerstwo potępiło atak jako „przeczący islamowi i nieludzki”.

Wcześniej MSZ Iraku podało, że iracki charge d’affaires w Kabulu został ewakuowany z zaatakowanego obiektu do ambasady Egiptu.

Afgańskie siły bezpieczeństwa walczyły w poniedziałek z uzbrojonymi napastnikami w pobliżu posterunku policji w centrum Kabulu i na terenie pobliskiej ambasady Iraku. Doszło tam do samobójczego ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie (IS). Trzech napastników wdarło się do budynku ambasady.

W ubiegły poniedziałek co najmniej 35 osób zginęło w samobójczym ataku w zachodniej części Kabulu. Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie, którzy twierdzą, że celem zamachu był autokar przewożący członków afgańskich służb wywiadowczych.

PAP/RIRM

drukuj