ABW zatrzymała lekarza – b. biegłego sądowego z Warszawy

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała lekarza – b. biegłego sądowego z Warszawy – podejrzewanego o przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne dla pacjentów orzeczenia o stanie zdrowia – dowiedziała się w poniedziałek PAP.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział PAP, że to kolejne zatrzymanie Wiesława C. – b. biegłego z Sądu Okręgowego w Warszawie. Wcześniej – po akcji ABW w lutym – usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy i poplecznictwa w przestępstwie. Sąd zdecydował o aresztowaniu Wiesława C., ale po dwu miesiącach wyszedł z aresztu w zamian za 100 tys. poręczenia majątkowego.

Poprzednie zatrzymanie i areszt dotyczył innej sprawy – związane było ze śledztwem dotyczącym wyłudzeń nieruchomości od osób starszych, chorych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Teraz ABW zatrzymała lekarza ponownie, a policja – osobę, której pomógł uniknąć odpowiedzialności karnej.

”Wiesławowi C. postawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy oraz przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości” – powiedział PAP Stanisław Żaryn.

Dodał, że na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec C. trzymiesięczny areszt.

PAP/RIRM

drukuj