fot. PAP/Darek Delmanowicz

ABW zablokowała stronę internetową nawołującą do islamskiego terroryzmu

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała stronę internetową szerzącą terrorystyczną propagandę. „Strona operująca w języku arabskim była przygotowana do tego, żeby zamieszczać treści pochodzące z różnych wydawnictw Państwa Islamskiego” – zaznaczył Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Strona internetowa umieszona w polskiej domenie zajmowała się progowaniem treści o charakterze terrorystycznym w języku arabskim.

– Strona operująca w języku arabskim była przygotowana do tego, żeby zamieszczać treści pochodzące z różnych wydawnictw Państwa Islamskiego, jednocześnie dawała możliwość komentowania przez internautów zamieszczonych publikacji – mówił Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Wykonana analiza wskazała, że treści zamieszone na stronie są przykładem łamania prawa. Obecnie prowadzone są działania mające na celu zidentyfikowanie osób zaangażowanych w funkcjonowanie serwisu.

– W tej chwili trwają dalsze czynności związane między innymi z ustalaniem, kto odpowiadał za powstanie tej strony, kto włączał się w jej prowadzenie – powiedział Stanisław Żaryn.

W wyniku działań ABW doszło do zablokowania tego serwisu. Umieszczanie na forach i stronach konkretnych treści o charakterze terrorystycznym wskazuje na doskonale zorganizowane zjawisko indoktrynacji i radykalizacji.

– Takie strony są nie tylko skierowane bezpośrednio do wyznawców islamu, takie strony są skierowane do ludzi, którzy poszukują trendów radykalnych, jakiś możliwości indoktrynacji. Takie osoby mogą się zainteresować forami, stronami. Niektórzy się interesują z zupełnie innego powodu, bardzo często są tam przedstawiane różnego rodzaju możliwości konstruowania środków pirotechnicznych, żeby nie powiedzieć ładunków wybuchowych – podkreślił dr Wojciech Wosek z Wyższej Szkoły Administracji Biznesu imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ABW zidentyfikowało i zablokowało taką stronę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl