fot. tvp.info

A. Macierewicz: spodziewam się, że stosunki polsko-amerykańskie będą dobre, a nawet lepsze

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział w środę, że spodziewa się, iż po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych „stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze”.

Szef MON pytany w środę o przyszłe relacje Polski i USA, szczególnie w kontekście obronności powiedział, że „Donald Trump na kongresie Polonii amerykańskiej w Chicago podkreślił, że Polska jest najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i że Stany Zjednoczone nigdy nie porzucają swoich sojuszników”.

Trump, jak mówił minister, podkreślał, jak wiele Polska robi dla własnego bezpieczeństwa dzięki odbudowie własnej armii, budowie obrony terytorialnej, i temu, że „jest jednym z czterech państw, poza Stanami Zjednoczonymi na świecie, które osiąga 2 proc. w skali natowskiej na zbrojenia”.

Minister dodał, że Trump zapewnił, iż „takie państwa mogą zawsze liczyć na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi”. „Spodziewam się, że stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze” – powiedział.

Nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump został we wtorek wybrany na 45. prezydenta USA – podała w środę rano agencja AP. Wygrywając w stanie Wisconsin, zdobył kolejnych 10 głosów elektorskich i przekroczył 270 głosów wymaganych do zwycięstwa.

PAP/RIRM

drukuj