fot. PAP/Piotr Polak

A. Macierewicz: Centrum Usług Biznesowych PGZ ma kluczowe znaczenie dla polskich kontraktów

Powstanie Centrum Usług Biznesowych Polskiej Grupy Zbrojeniowej ma kluczowe znaczenie w perspektywie realizacji ważnych dla obronności Polski kontraktów – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Do tych kontraktów zaliczył m.in. te dotyczące systemów „Patriot” i „Homar” oraz zakupu okrętów podwodnych.

W Radomiu wczoraj odbyła się konferencja poświęcona planom stworzenia i rozwoju Centrum Usług Biznesowych PGZ w tym mieście.

W spotkaniu uczestniczył minister Antoni Macierewicz. Szef MON akcentował, że decyzja dot. lokalizacji Centrum Usług Biznesowych daje perspektywę oszczędności, konsolidacji i profesjonalizacji.

To jest szczególnie istotne w perspektywie kontaktów, które przyjdzie realizować zakładom PGZ w najbliższej przyszłości. A myślę o trzech największych kontraktach, które teraz są przygotowywane, a więc: dot. systemu antyrakietowego „Patriot”, dot. systemu rakietowego „Homar” i wreszcie dot. zakupu okrętów podwodnych. To są trzy największe kontrakty, jakie przez najbliższe 10 lat będą kształtowały działalność spółek wchodzących w skład PGZ – mówił Antoni Macierewicz.

PGZ szacuje, że dzięki powołaniu Centrum Usług Biznesowych wykorzystującego m.in. nowoczesne narzędzia informatycznego wspierania procesów zakupowych już po kilkunastu miesiącach, uda się zaoszczędzić przynajmniej 220 mln zł.

RIRM

drukuj