fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

A. Duda spotkał się z D. Trumpem

Prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent USA Donald Trump rozmawiali dziś podczas trwającego spotkania przywódców państw NATO w Brukseli – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Jak dodał, rozmowa odbyła się w kuluarach trwającego spotkania szefów państw i rządów krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pytany, nie podał szczegółów dotyczących rozmowy prezydentów.

Szef państwa polskiego w listopadzie ub. roku rozmawiał z Donaldem Trumpem – wówczas prezydentem elektem – telefonicznie. Polski prezydent pogratulował wtedy Trumpowi zwycięstwa w wyborach.

Podczas spotkania w Brukseli zaplanowano bilateralne spotkania prezydenta Andrzeja Dudy m.in. z brytyjską premier Theresą May oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Spotkanie z premier May już się odbyło; Krzysztof Szczerski informował, że politycy rozmawiali m.in. o zagrożeniu terroryzmem w Europie.

Oprócz tego odbywają się rozmowy kuluarowe przywódców. Wcześniej prezydencki minister poinformował PAP, że polski prezydent rozmawiał – także w kuluarach – z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

PAP/RIRM

drukuj