fot. PAP/Radek Pietruszka

A. Duda po rozmowie z M. Pence’m: Kolejne możliwości rozwojowe i współpracy z USA 

Wynikiem rozmów polskiej i amerykańskiej delegacji będzie stworzenie kolejnych możliwości rozwojowych i kolejnych możliwości współpracy z USA – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z wiceprezydentem USA Mikiem Pence’m.

Polski prezydent na wspólnej konferencji prasowej podkreślił, że odbyły się bardzo ważne rozmowy na temat aktualnych relacji i przyszłych planów, jakie są w relacjach polsko-amerykańskich.

Zaznaczył, że jednym z poruszonych tematów była współpraca wojskowa w tym rozszerzenie amerykańskiej obecności w naszym kraju.

– Liczę na to, że jeszcze w tym roku uda podpisać nam się podpisać już finalne umowy, jeżeli chodzi o rozszerzenie amerykańskiej obecności, oraz że podejmiemy ostateczne decyzje co do tego, jakie będą lokalizacje. Rozważamy te kwestie wspólnie z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych. W tym zakresie został przedstawiony cały szereg propozycji. Liczę na to, że w tym roku jeszcze dojdzie do ostatecznego ich sprecyzowania – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył z kolei, że Polska osiągnęła już gotowość do uczestniczenia w programie ruchu bezwizowego i wkrótce dołączy do tego programu.

Mike Pence odwiedza Polskę w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa, który przełożył wizytę w naszym kraju w związku z nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl