A. Duda: interes Polaków jest najważniejszy

Interes Polski i Polaków jest dla rządu i dla mnie na pierwszym miejscu – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda. Wczoraj w Radiu Kraków najwyższy przedstawiciel polskiego państwa był pytany m.in. o niedzielne wybory we Francji oraz przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii. 

Prezydent RP Andrzej Duda wskazał, że duże poparcie dla kandydatów o konserwatywnych poglądach czy głoszących potrzebę zmian w UE wynika z przemian, jakie zachodzą we francuskim społeczeństwie.

– Będą głosowali ludzie, którzy w jakimś sensie czują się również skrzywdzeni polityką ostatnich lat czy wręcz ostatnich dziesięcioleci, ludzie, których dotknął kryzys gospodarczy, europejski, na który państwo nie miało żadnej odpowiedzi. Oni dzisiaj są też przecież potencjalnymi wyborcami popierającymi czy to Marie Le Pen, czy innego skrajnego kandydata – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent odnosząc się do sytuacji na brytyjskiej scenie politycznej podkreślił, że dla polskich władz priorytetem jest zachowanie obecnego statusu Polaków na Wyspach.

– Ja twardo walczę i polski rząd też twardo walczy o to, żeby warunki dla Polaków, którzy przebywają na Wyspach Brytyjskich były zachowane. Stoimy także zdecydowanie na stanowisku, że swoboda przemieszczania się powinna zostać zachowana i że ma ona istotne znaczenie nie tylko dla Unii Europejskiej, ale także dla Wielkiej Brytanii – ocenił Prezydenta RP.

Prezydent mówił także o budowaniu relacji z USA opartych na strategicznym partnerstwie. Wymienił współpracę w obszarze m.in. bezpieczeństwa i handlu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl