50 Sympozjum Biblistów Polskich

W Warszawie rozpoczęło się 50 Sympozjum Biblistów Polskich. Spotkanie,  które odbywa się w gmachu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego zainaugurowała Eucharystia.

Msza w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.

W programie sympozjum zaplanowano referaty wielu biblistów polskich. W tej chwili trwa pierwsza sesja, podczas której wykłady głoszą ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski oraz ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk. Omówione zostaną m.in. największe dokonania w dziedzinie biblistyki, których dokonano w ciągu ostatnich lat. To pomoże także wyznaczyć perspektywy polskiej biblistyki.

-Będziemy przyglądać się historii katolickiej biblistyki polskiej. Będziemy próbowali ustalić jej bilans, jej stan. Będziemy przypominali najważniejsze postaci z tych ostatnich lat, a także nasze największe dokonania. Na tym tle będą się rysowały również perspektywy biblistyki polskiej. Zastanowimy się nad powinnościami wynikającymi z adhortacji Ojca Świętego Benedykta XVI na temat Słowa Bożego w kościele, zarówno na poziomie naukowym, dydaktycznym jak i na poziomie popularnym, gdzie chodzi o upowszechnianie wiedzy i kultury biblijnej – powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski – przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

Celem Stowarzyszenia Biblistów Polskich jest przede wszystkim rozeznanie i upowszechnianie Pisma Św. – dodaje ks. prof.

-Zadaniem naszego stowarzyszenia jest pogłębianie i upowszechnianie wiedzy biblijnej, budowanie pobożności biblijnej. Są to zadania wytyczone przez naszych poprzedników. Będziemy zastanawiać się, czy i na ile udało nam się tym zadaniom sprostać – dodaje ks. prof. Waldemar Chrostowski.

50 Sympozjum Biblistów Polskich zakończy się jutro.

 

Wypowiedź ks. prof. Waldemara Chrostowskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl