fot. PAP

KRRiT przedstawiła wyniki Konsultacji Społecznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła wyniki konsultacji społecznych dotyczących umieszczenia 4 programów telewizyjnych na pierwszym multipleksie cyfrowym. Wczesną jesienią KRRiT ma ogłosić konkurs na kolejne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1). 

Chodzi o miejsce na multipleksie, które za dwa lata zwolni Telewizja Publiczna. Z raportu KRRiT wynika, że w ramach konsultacji nadesłano niespełna 5 tysięcy stanowisk, w tym ponad 3 tysiące maili i 1,5 tys. listów pocztą tradycyjną. Przeważająca większość stanowisk przesłanych do KRRiT wskazuje na potrzebę umieszczenia w ofercie MUX-1  programu telewizji TRWAM – czytamy w  raporcie KRRiT.

W dokumencie odnotowano też, że przed ogłoszeniem konsultacji pojawiało się około 63 tyś. 600 „sztuk korespondencji” ws. umieszczenia na MUX-1 Tv Trwam, jednak – jak stwierdzono – korespondencja ta nie została objęta formalną procedurą konsultacji.

Lidia Kochanowicz, dyrektor Finansowa Fundacji Lux Veritatis powiedziała, że w przesyłkach może mieścić się ponad 2 miliony 300 tysięcy podpisów obywateli pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Kopie tych listów nieustannie napływają do siedziby Radia Maryja w Toruniu.

Audio MP3
Pobierz

Zgodnie z informacją KRRiT wczesną jesienią ma ona ogłosić konkurs na kolejne miejsca na MUX-1. Fundacja Lux Veritatis weźmie udział w konkursie – zapowiada o. Jan Król CSsR. Zwraca przy tym uwagę, że telewizja polska nie jest chętna zwolnić miejsca na multipleksie.

Audio MP3
Pobierz

Prawdopodobnie znajdzie się wówczas miejsce na MUX-1 dla programu o charakterze społeczno-religijnym – stwierdził we wtorek przewodniczący KRRiT Jan Dworak. Dopytywany, ilu nadawców dziś nadaje program o takich charakterze, powiedział, że dwóch – TV Trwam i Religia.tv.

W związku z tym poseł Anna Sobecka obawia się, że w ostatecznym rozrachunku okaże się, że to miejsce otrzyma TVN-owska stacja: religia tv

Audio MP3
Pobierz

Poseł Maciej Małecki, powiedział wprost, że TV Trwam i Religia TV nie można stawiać na równi.

Audio MP3
Pobierz

Zdaniem senator Jana Marii Jackowskiego, TV Trwam jest liderem oglądalności programów o charakterze społeczno – religijnym. „Oglądalność TV Trwam jest zdecydowanie większa niż Religia Tv. Pomimo tego, że dostępność techniczna Religia Tv jest ponad dwukrotnie większa w stosunku do TV Trwam” –akcentował Jackowski.

Audio MP3
Pobierz

Przypominamy, że cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT ws. dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory podliczono już 2 mln 328 tys. 425 kopi podpisów. Oryginały wysyłane są do siedziby Krajowej Rady.

drukuj