2,5 tys. interwencji strażaków po ulewach

Straż pożarna przeprowadziła prawie 2,5 tys. interwencji w związku z gwałtownymi ulewami i burzami, które w sobotę i niedzielę przechodziły nad Polską.

Najwięcej szkód było w Wielkopolsce, Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

Strażacy usuwali połamane drzewa, które tarasowały drogi i szlaki kolejowe, zabezpieczali plandekami dachów uszkodzonych budynków oraz wypompowywali wodę z piwnic – mówi Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta

Głównego Straży Pożarnej.

– Najwięcej tego typu interwencji, bo aż 220 odnotowano wczoraj na terenie województwa małopolskiego. W całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 222 budynkach, w tym 140 budynkach mieszkalnych. W wyniku nawałnic rannych zostało trzech strażaków. W dalszym ciągu strażacy usuwają i będą przez cały dzisiejszy dzień usuwać skutki durz i wichr, które największe straty wyrządziły na terenie Wielkopolski Dolnego Śląska i Małopolski – informuje Paweł Frątczak.

Strażacy apelują, by podczas nawałnic zachować ostrożność.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl