22. Międzynarodowa Konferencja „Europa Karpat”

W Krasiczynie koło Przemyśla rozpocznie się dziś 22. Międzynarodowa Konferencja „Europa Karpat”, jej głównymi tematami będzie rozwój infrastruktury i turystyki.

W dwudniowym wydarzeniu wezmą udział parlamentarzyści, samorządowcy, naukowcy i eksperci z państw Grupy Wyszehradzkiej. Gośćmi wydarzenia mają być także dyplomaci z Austrii, Czarnogóry i Włoch.

Konferencja będzie okazją do rozmowy o wspólnych bohaterach wolności łączących kraje regionu. Ponadto podczas sympozjum zostanie zaprezentowany Program Transgraniczny Polska-Białoruś-Ukraina.

Jednym z projektów, który omówią uczestnicy spotkania jest szlak Via Carpatia – mówił poseł PiS Wojciech Buczak.

– Rozmawiamy o tym, co robić razem, by ten rejon Europy szybciej się rozwijał. Jednym z efektów, również tej konferencji, jest przyspieszenie prac nad budową Via Carpatii, czyli drogi ekspresowej S19, która połączy kraje nadbałtyckie z południem aż do Grecji – wskazał poseł Wojciech Buczak.

Konferencja „Europa Karpat” jest organizowana z inicjatywy Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Idea spotkania sięga 2010 roku. Dotychczas odbyły się 22 konferencje między innymi w Krynicy-Zdroju, Przemyślu na Ukrainie i Węgrzech.

RIRM

drukuj