fot. Paweł Palembas

Słoneczna pogoda prawie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Korsyką oraz Bałkanami, układy niżowe zaznaczą się na północy oraz krańcach północno-zachodnich i północno-wschodnich kontynentu.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, napływającym z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 7 st. na Suwalszczyźnie i Pogórzu Karpackim do 14 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pozostałej części kraju na ogół małe i umiarkowane, miejscami na południu bezchmurnie. Nad ranem na północnym wschodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki oraz miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. W Kotlinach Sudeckich mogą tworzyć się mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st. na terenach podgórskich i -2 st. w Małopolsce do 4 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj