twitter.com/Straz_Graniczna

20-osobowa grupa próbowała siłowo sforsować granicę polsko-białoruską

20-osobowa grupa próbowała siłowo sforsować granicę polsko-białoruską na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych. Osoby rzucały w polskie służby kamieniami – powiedziała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Dodała, że cztery osoby przeszły na stronę Polski, gdzie zostały zatrzymane, a pozostałe osoby się oddaliły w głąb Białorusi.

Rzecznik Straży Granicznej przekazała, że ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć czterech cudzoziemców – trzech obywateli Senegalu i obywatel Gwinei.

„Trzy osoby z Senegalu próbowały nielegalnie przekroczyć granicę na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Lipsku, a obywatel Gwinei próbował przedostać się do Polski z Białorusi na odcinku placówki SG w Mielniku” – podała porucznik Anna Michalska.

„W obu przypadkach osoby te przecięły concertinę, przeszli na stronę Polski, gdzie przy linii granicy zostali zatrzymani” – podkreśliła.

We wtorek funkcjonariusze zatrzymali już 10 cudzoziemców – obywateli Syrii i Jemenu.

„W nocy mieliśmy próbę siłowego forsowania granicy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych. Po stronie Białorusi było około 20 osób, które rzucały w polskie służby kamieniami. Cztery osoby przecięły concertinę i przeszły na stronę Polskę. Zostały zatrzymane, a pozostałe osoby się oddaliły w głąb terytorium Białorusi” – przekazała rzecznik SG.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1493488498199961601

Pozostałe 6 osób, które we wtorek próbowały nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską zostały zatrzymane na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Czeremsze, Michałowie i Mielniku.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl