2 tys. radykalnych islamistów w Szwecji

Obecnie na terytorium Szwecji przebywa około 2 tys. radykalnych islamistów. Taką informację przekazał szef kontrwywiadu Szwecji Anders Thornberg. W Szwecji jest ok. 10 razy więcej radyklanych islamistów niż 7 lat temu.

Jak podał Thornberg, w jego kraju jest około 2 tys. islamistów. Jego zdaniem tak duży wzrost spowodowany jest głównie propagandą dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie. Od 2012 r. ze Szwecji wyjechało do Syrii oraz Iraku około 300 osób, z czego 140 wróciło do kraju. Wobec tych faktów Szwecję trudno uznać za kraj bezpieczny.

W kwietniu ciężarówka wjechała w tłum ludzi na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, a następnie uderzyła w dom towarowy Ahlens. Zginęło wówczas pięć osób. Sprawca – obywatel Uzbekistanu, który w 2015 r. usiłował wyjechać do Syrii, by dołączyć do ISIS – przyznał się do popełnienia zamachu terrorystycznego. W Szwecji przybyło stref wysokiego ryzyka, w których policji trudno podejmować interwencje. Do listy dotychczasowych 15 takich miejsc dopisano 8 kolejnych – znajdują się one także w mniejszych miastach. W sumie w kraju są 23 takie obszary.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl