16 pociągów opóźnionych o ponad 2 godz.

16 pociągów notuje opóźnienia przekraczające 2 godziny, a rekordzista – pociąg „Wiking” relacji Katowice-Szczecin – ma ponad 18 godzin opóźnienia – poinformował we wtorek po południu rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. 

Kolejarze przez cały dzień zmagają się z oblodzeniem sieci trakcyjnej w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i na odchodzących z tego miasta liniach kolejowych w kierunkach Grabowna, Jarocina i Zduńskiej Woli. „Nadal przeciągamy tam pociągi lokomotywami spalinowymi” – powiedział Siemieniec. „Zdecydowanie sytuacja w tej okolicy jest najtrudniejsza, szlaki w pozostałych częściach kraju są przejezdne.” – dodał.

Jak wskazał rzecznik, czasowe utrudnienia były także na linii Wrocław – Poznań, gdzie także doszło do awarii sieci trakcyjnej, ale o 14.30 kolejarze ją usunęli i pociągi kursują już normalnie. Awaria spowodowała opóźnienia pięciu pociągów od 70 do 180 minut.

We wtorek około godziny 16 opóźnienia przekraczające 120 minut miało 16 pociągów, a 35 było spóźnionych o więcej niż godzinę. Najbardziej opóźniony był pociąg TLK „Wiking”, który miał 18 godzin i 9 minut opóźnienia. Na trasie pociąg dwa razy trafił na zwalone drzewo, raz na przepaloną sieć trakcyjną, trzeba było też wymienić lokomotywę, stąd to opóźnienie – wyjaśnił rzecznik. 59 pociągów regionalnych zostało odwołanych.

Przy usuwaniu awarii pracuje 59 lokomotyw – 44 spalinowe i 15 elektrycznych oraz 20 pociągów sieciowych. Dodatkowo, jak informują kolejarze, w stałej gotowości znajduje się 176 zespołów technicznych do szybkiego usuwania awarii i usterek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl