fot.: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

1,5 tysiąca flag do rozdania w ramach akcji „Flaga na samochód”

1,5 tys. biało-czerwonych flag, przystosowanych do umocowania na antenie samochodowej, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Urząd Miasta w Tarnowie (woj. małopolskie). Chętni mogą je odbierać do 2 maja w wybranych lokalizacjach.

Jak podkreśliła w czwartek Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, jest to już 15. edycja tej akcji w tym mieście.

Ta patriotyczna i radosna kampania ma w Tarnowie kilkuletnią tradycję i wciąż na nasze flagi jest zapotrzebowanie. Modę na flagi samochodowe wprowadziliśmy w 2008 r. jako pierwsi w Polsce, a dzisiaj mamy też naśladowców w innych samorządach i bardzo się cieszymy z tego patriotycznego „podaj dalej” – powiedziała Zawada-Bilik.

Według niej w trakcie akcji, która odbywa się dwa razy do roku: z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej oraz Święta Niepodległości wydano mieszkańcom do tej pory ponad 50 tys. flag.

W tym roku flagi są dostępne do 2 maja w budynkach magistratu przy ul. Nowej 4 i ul. Mickiewicza 2, Tarnowskim Centrum Informacji oraz w tramwaju na Placu Sobieskiego. Patriotyczne symbole będą rozdawane również użytkownikom parkingu „park&ride” a także na placu targowym Chyszów.

Dzień Flagi obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

PAP/RIRM

drukuj