fot. PAP/Maciej Kulczyński

Prezydent: Nie wycofuję się z zobowiązań wyborczych

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie wycofuje się z obietnic wyborczych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

W trakcie swojej wizyty w Bystrzycy Kłodzkiej prezydent podkreślił, że ruszył już program „Rodzina 500 plus”. Podczas przemówienia Andrzej Duda zaznaczył, że ani premier, ani on nie mają zamiaru na tym poprzestać.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że zgodnie z obietnicą wyborczą złożył w Sejmie projekty obniżające wiek emerytalny i ponoszący kwotę wolną od podatku.

– Chcę zasygnalizować w związku z tym, że nikt absolutnie nie wycofuje się z tych zobowiązań. Mimo tego, co możecie Państwo w mediach usłyszeć, czy przeczytać. Ani rząd, ani tym bardziej ja – z tych zobowiązań się nie wycofuję. Rzecz jasna, obecnie minister finansów wie, jaką ma sytuację budżetową, wie również, jaką sytuację w finansach publicznych i w budżecie ma pani premier. Jestem przekonany co do tego, że będą realizowali program. W tej chwili trwają prace w podkomisji sejmowej nad ustawą obniżającą wiek emerytalny. Zostanie to tak zrobione, jak najlepiej się da – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powiedział też, że niebawem wejdzie w życie ustawa zakładająca darmowe leki dla osób, które ukończyły 75. rok życia. Dodał, że rząd pracuje także nad programem mieszkaniowym. Andrzej Duda uważa również, że polityka obecnego rządu wprowadzi Polskę na drogę zrównoważonego rozwoju.

 

RIRM

drukuj