Znieważanie hostii i flagi Polski za przyzwoleniem władz

Narodowa galeria Sztuki „Zachęta” wystawia pseudosztukę, w której autor dopuścił się profanacji hostii, a także znieważył flagę Polski.

Chodzi o pracę Roberta Rumasa z 1993 r. Widzimy tam hostie oraz polską flagę zamknięte w słoiku obok kiełbasy- informuje jeden z portali.

Oburza także fakt, że galeria wystawiła tę psuedosztukę w ramach wystawy „PRAWDA PIĘKNO DOBRO”.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podkreśla, że to nie pierwszy raz kiedy obrażane są uczucia Polaków i katolików. Poseł dodaje, że dzieje się to za przyzwoleniem władz.

Zarówno element kultu religijnego, jak i element chroniony konstytucyjnie, mówię tu o naszych barwach, godle, są ośmieszane i oczerniane. Jednak dla Ministra Kultury i premier Ewy Kopacz nie robi to różnicy – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

W ubiegłym roku protesty wywołał bluźnierczy pseudospektakl „Golgota Picnic”, który wielokrotnie znieważał Chrystusa. Dzięki mobilizacji Polaków w wielu miejscowościach odwołano jego projekcje.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl