fot. By Nieznany - Adam Szelągowski "Historja Powszechna. Wiek Dwudziesty", Warszawa 1938, Wyd. M.Arct, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6592764

149. rocznica urodzin Wincentego Witosa

Na 22 stycznia 2023 roku zaplanowano obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Organizatorem wydarzeń jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz współorganizator – zarząd powiatu tarnowskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TV Trwam i Radio Maryja.

Obchody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 11:00 uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Następnie odbędzie się ceremonia na cmentarzu parafialnym wraz ze złożeniem kwiatów przy grobie Wincentego Witosa oraz dalsza część uroczystości w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, gdzie przewidziane są prelekcje zaproszonych gości oraz uroczyste odznaczenie zasłużonych rolników dla Ziemi Tarnowskiej.

– Mamy nadzieję, iż Państwo zaszczycą nas swoją obecnością podczas tego doniosłego wydarzenia i będą uczestniczyć w patriotycznej zadumie, w tym – tak ważnym dla nas mieszkańców Ziemi Tarnowskiej – miejscu, jakim są Wierzchosławice, rodzinna miejscowość Wincentego Witosa, jednego z Ojców Niepodległości – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Zwracają również uwagę, że uroczystości są świetną okazją do przybliżenia życia i działalności Wincentego Witosa, kultywowania patriotyzmu tradycji i kultury wsi oraz polskich chłopów.

Wincenty Witos był jednym z Ojców Niepodległości. Trzykrotnie sprawował funkcję premiera Polski. Był działaczem ruchu ludowego. Urodził się w 1874 roku w Wierzchosławicach, w których później był wójtem. Tam też został pochowany. Wincenty Witos był jednym z najbardziej wpływowych polityków II RP.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP. Patronat medialny objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl