10 Palestyńczyków zginęło w Strefie Gazy

Dziesięciu Palestyńczyków zginęło w poniedziałek w izraelskich operacjach w Strefie Gazy – podały palestyńskie służby ratunkowe. Tym samym liczba palestyńskich ofiar trwającego od 8 lipca konfliktu między izraelską armią a radykalnym Hamasem wzrosła do 1 822.

Pięć osób poniosło śmierć w Dżabalii na północy Strefy Gazy, trzy w dzielnicy Zejtun i Szejk Radwan w Gazie, jedna – w Nusejrat w centralnej części Strefy i jedno dziecko w Rafah na południu – poinformował rzecznik palestyńskich służb ratowniczych Aszraf al-Kudra.

Od początku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy armia Izraela przeprowadziła 4 686 ataków.

W tym samym czasie ze Strefy Gazy Hamas wystrzelił w kierunku państwa żydowskiego 2 560 pocisków rakietowych i moździerzowych, z czego 556 zostało przechwyconych przez izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła – poinformowała rzeczniczka armii.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl