fot. fnp.pl

1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Każdy, kto będzie rozliczał swoje dochody będzie mógł przeznaczyć 1proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Jeżeli w formularzu PIT nie wskażemy komu chcemy przeznaczyć 1 procent podatku, wówczas trafi on do budżetu państwa. Oznacza to, że nasze pieniądze mogą zostać wykorzystane na promowanie szkodliwych ideologii.

By wspierać patriotyczną edukację w katolickim duchu, każdy z nas rozliczając swoje dochody będzie mógł przeznaczyć 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Każda złotówka to wsparcie dla misji upowszechniania tradycji patriotycznej, pielęgnacji polskości i rozwoju świadomości narodowej wśród dzieci i młodzieży.

– Fundacja Nasza Przyszłość taką misję społeczną wypełnia. W jej celach statutowych i faktycznej realizacji jest edukacja dzieci, młodzieży, ale również krzewienie polskiej tradycji, patriotyzmu. Te wszystkie cele są ważne dla ogółu społeczeństwa, dlatego warto tę fundację wspierać – przekonuje Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy fundacji.

Każdy, kto chce przeznaczyć pieniądze z podatku na Fundację Nasza Przyszłość powinien cierpliwie poczekać na informację o dochodach. Emeryci i renciści do 28 lutego otrzymają tzw. PIT 40A. Na jego podstawie zobowiązani są wypełnić PIT37. Na ostatniej stronie znajduje się rubryka, w której deklarujemy o tym, na co powinien być przeznaczony 1proc. naszego dochodu. Wystarczy znajomość numeru KRS: 0000091141.

Pomóżcie, pomóżcie żeby coś zrobić dobrego dla dzieci i młodzieży, podejść do wszystkich w każdej wiosce każdym mieście, podejść, wytłumacz jeden drugiemu i to nie z tych pieniędzy które dostajesz, tylko te, które oddajesz rządowi w ramach podatku – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Pomoc w przypadku trudności z dokonaniem odpowiedniej adnotacji w formularzu będzie można uzyskać poprzez stronę internetową Fundacji Nasza Przyszłość: www.fnp.pl.

Bezpośrednią pomoc deklarują także koła przyjaciół Radia Maryja, które prężnie działają w wielu miejscowościach w całym kraju.

TV Trwam News/RIRM

drukuj