(fot.PAP)

1 i 2 listopada przydadzą się parasole

W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dzień zaduszny można spodziewać się wyższej temperatury powietrza, ale i przelotnych opadów deszczu.

Polska dostanie się pod wpływ skraju słabego wyżu; zmniejszy się zachmurzenie i będzie odczuwalnie nieco cieplej (zwłaszcza na południowym zachodzie). Początkowo na krańcach północno-wschodnich i wschodnich u meteoropatów mogą utrzymywać się objawy gorszego samopoczucia, które w późniejszych godzinach powinny ustępować. W ciągu dnia dominować będą w kraju warunki biometeorologiczne obojętne dla organizmu człowieka. Po południu w województwach południowo-zachodnich u osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne może pojawić się wzmożona senność. Rano i wieczorem będzie odczuwalnie zimno i wilgotno. W najcieplejszej porze dnia przeważać będzie odczucie chłodu, za wyjątkiem krańców północnych i wschodnich, gdzie odczucie zimna będzie utrzymywać się przez cały dzień.

 

Czwartek 01.11.2012 (Wszystkich Świętych)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na wschodzie i południu początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Okresami opady deszczu, początkowo na zachodzie, później w całym kraju. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od5°Cdo8°C, a na Pogórzu Karpackim od9°Cdo12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy. W całym kraju porywy wiatru do60 km/h, na zachodzie i w centrum do75 km/h, w rejonach podgórskich do75 km/h, a w partiach szczytowych Sudetów i Karpat do110 km/h.

Czwartek/Piątek 01/02.11 i Piątek 02.11.2012 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, na zachodzie Polski zanikające. Temperatura minimalna od2°Cdo6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju oraz na Pomorzu porywisty, z kierunków południowych, stopniowo słabnący.

W dzień na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane oraz duże i okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od7°Cna północnym wschodzie Polski do10°Cna południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

Sobota 03.11.2012

Na północy i zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od2°Cdo5°C. Temperatura maksymalna od8°Cna krańcach północno-wschodnich, do10°C,11°Cw centrum i12°Cna południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Niedziela 04.11.2012

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na zachodzie kraju. W województwach północnych miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od3°Cna Podlasiu do7°Cna Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna od7°Cna Suwalszczyźnie, do9°Cw centrum i13°Cna Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, porywisty, w porywach do60 km/h, południowo-zachodni.

IMGW

drukuj