fot. PAP/Hanna Bardo

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ofiar katastrofy w Szczyrku

Uroczystości pogrzebowe ośmiu ofiar katastrofy domu w Szczyrku rozpoczęły się w południe w miejscowym kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. W żałobnej Mszy św. uczestniczy rodzina ofiar oraz wielu przyjaciół, znajomych i mieszkańcy Szczyrku.

Przed ołtarzem ustawionych zostało osiem urn z prochami ofiar, którzy byli członkami znanej w środowisku narciarskim i snowboardowym rodziny Kaimów. W katastrofie życie stracili dziadek i babcia z wnukiem oraz ich siostrzeniec z żoną i trojgiem dzieci.

Eucharystii przewodniczy bielsko-żywiecki biskup pomocniczy Piotr Greger.

„Wierzymy, że śmierć jest początkiem nowego, lepszego życia, a nasza rozłąka ze zmarłymi jest przejściowa. Ufamy, że spotkamy się znowu z naszymi siostrami i braćmi w domu naszego Ojca” – powiedział.

Eucharystię poprzedziła modlitwa w intencji tragicznie zmarłych w przykościelnej kaplicy.

Ofiary spoczną na cmentarzu szczyrkowskiej parafii św. Jakuba.

Do tragedii w Szczyrku doszło 4 grudnia wieczorem. Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. Ratownicy znaleźli w gruzach osiem ciał ofiar.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl