Polsce potrzeba ewangelicznego czynu
W Polsce dokonuje się przemiana kulturowa, której sprzyjają relatywizm,
obłąkańcze ideologie i styl życia "jakby Bóg nie istniał", przestrzegał wczoraj
ks. abp Henryk Hoser, podkreślając potrzebę nowej ewangelizacji w naszej
Ojczyźnie. Ordynariusz warszawsko-praski przewodniczył wczoraj wieczorem Mszy
św. w parafii pw. Najczystszego Serca NMP w Warszawie z okazji jubileuszu
75-lecia działalności w Polsce Księży Werbistów.
Nawiązując do jubileuszu werbistów, ks. abp Henryk Hoser mówił w homilii, że nie
tylko misjonarze, ale także my wszyscy jesteśmy zobowiązani przez Boga, by pójść
i głosić słowo nadziei, pociechy, przebaczenia i ufności, wiary w Boga bogatego
w miłosierdzie. Za Ojcem Świętym Benedyktem XVI kaznodzieja przypomniał, że dziś
na całym świecie powiększa się rzesza osób, którym była głoszona Ewangelia, ale
zapomniały o niej i nie utożsamiają się ze Słowem Bożym. – Ten proces zaczął się
w Polsce. Jesteśmy tego świadkami – ubolewał ksiądz arcybiskup, wzywając do
głoszenia na nowo Dobrej Nowiny o Jezusie. Kaznodzieja podkreślił, że z prawdą
Ewangelii trzeba docierać dziś do ludzi poprzez różne środki przekazu. – Dlatego
tak ważne są media, które są wiarygodne. Dlatego tak ważną rzeczą jest sięganie
po katolickie media, które są zobowiązane do głoszenia prawdy i służenia jej –
zaznaczył. Podkreślił, że gdzie nie ma miejsca dla Chrystusa, nie ma go także
dla człowieka.
Na uroczystości jubileuszowej Księży Werbistów zgromadziła się Rodzina Radia
Maryja. – Diabeł uwziął się na Polskę, więc potrzeba potężnej modlitwy i
potężnego, ewangelizacyjnego czynu każdego katolika – zachęcał uczestników
spotkania, a także tych, którzy łączyli się w modlitwie za pośrednictwem
Telewizji Trwam i Radia Maryja, dyrektor tej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR. –
Katolicy muszą umieć rozróżniać dobro od zła. Chodzić twardo po ziemi i
rozumieć, co się dzieje – powiedział. – Życzę, żebyście kochali Pana Jezusa, a
wtedy nic nie będzie nam straszne – dodał.
Małgorzata Pabis
