P. Jaki: Marek M. kupił roszczenia do kamienicy przy Nabielaka za 300 zł

Marek M. kupił roszczenia do kamienicy przy ul. Nabielaka 9 za 300 zł – poinformował dziś podczas przesłuchania byłego sekretarza m.st. Warszawy Mirosława Kochalskiego, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

W trakcie przesłuchania Patryk Jaki pytał Mirosława Kochalskiego, czy wie, za ile Marek M. „kupił prawa do odszkodowania za kamienicę przy ul. Nabielaka 9”. Po negatywnej odpowiedzi, poinformował, że „za 300 zł”.

Mirosław Kochalski dopytywany, czy według niego profesjonalny urzędnik powinien na to zwrócić uwagę, odpowiedział twierdząco.

Urzędnicy, którzy zajmowali się przygotowywaniem tej decyzji (…) powinni zwrócić na to uwagę. Mogę nad tym ubolewać i ubolewam, że w obrocie prawnym prawami majątkowymi obracano za kwoty niewspółmierne, jest to sytuacją niedopuszczalną” – powiedział świadek.

Podkreślał również, że nie ma podstaw do stwierdzenia, że w czasie, kiedy zarządzał miastem urzędnicy, którzy mu podlegali wykonywali swoją pracę „w sposób nieprofesjonalny, czy niezgodny z prawem”.

Dziś komisja weryfikacyjna zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Jolanta Brzeska. Jolanta Brzeska zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo.

PAP/RIRM

drukuj