Niemieckie MSW: cztery osoby zginęły w ataku w Muenster

Cztery osoby, w tym kierowca, zginęły w sobotnim ataku w Muenster, gdy samochód dostawczy wjechał w sobotę w tłum ludzi, siedzących przed restauracją w centrum miasta – przekazało niemieckie MSW. Według niemieckich mediów w ataku mogło ucierpieć 50 osób, sześć znajduje się w stanie ciężkim.

Jak przekazała lokalna prasa, furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed popularną restauracją Kiepenkerl na starym mieście Muenster, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

„Prosimy o powstrzymanie się od spekulacji” – napisała niemiecka policja na Twitterze.

„Rozprzestrzenianie plotek nie pomaga nam” – dodano.

Była to odpowiedź na informacje niektórych mediów, że służby bezpieczeństwa poszukują drugiego podejrzanego w sprawie ataku.

W Muenster na wieczór zaplanowana była manifestacja Kurdów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl