„Narodziła nam się dobroć” – już dzisiaj koncert zespołu „Śląsk” w TV Trwam i Radiu Maryja

We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Białymstoku odbędzie się koncert „Narodziła nam się dobroć” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Transmisja na antenie TV Trwam i Radia Maryja od godz. 18.00.

Koncert „Narodziła nam się dobroć” będzie miał miejsce w Operze i Filharmonii Podlaskiej i Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Podczas wydarzenia dzięki TV Trwam i Radiu Maryja usłyszymy kolędy wpisane w wielowiekową tradycję obchodów Bożego Narodzenia, takie jak: „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki” czy „Cicha Noc”.

Duże znaczenie w koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” mają autorskie kompozycje Stanisława Hadyny do słów Kazimierza Szemiotha: „Na pasterkę gorole” czy „Pasterze nie zwlekali”. Słuchaczy wzruszy także niepowtarzalny „Polonez-kolęda”, którego patriotyczny wydźwięk na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Za pośrednictwem TV Trwam zobaczymy również układy taneczne Elwiry Kamińskiej – pierwszego choreografa Zespołu: „Trojaka”, „Kujawiaka-Oberka” oraz „Krakowiaka”, a także układy Władysława Stefanika „Polonez-Mazur”.

Całość programu ubarwiona zostanie podhalańskimi gawędami Hanny Nowobilskiej, które wprowadzą widzów i słuchaczy w niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl