fot. https://synod.org.pl/

„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” – pierwsza sesja XVI Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów w Watykanie

W Watykanie rozpoczyna się dziś pierwsza sesja XVI Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Polskę reprezentują: ks. kard. Grzegorz Ryś; ks. kard. Konrad Krajewski; przew. KEP, ks. abp Stanisław Gądecki; wiceprzewodniczący KEP, ks. abp Marek Jędraszewski; koordynator synodu o synodalności w Kościele w Polsce, ks. abp Adrian Galbas SAC.

W związku z wydarzeniem przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki, zwrócił się do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego o modlitwę w intencji synodu.

Serdecznie proszę, aby ofiarować październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji. Proszę również o to, aby we wszystkich sanktuariach w naszej Ojczyźnie, a zwłaszcza w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, za przyczyną świętych modlić się o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego – zaznaczył duchowny.

Pierwsza sesja zgromadzenia potrwa do 29 października. XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów zainaugurowane zostało dwa lata temu przez Ojca Świętego Franciszka. Pierwszym etapem synodu były szerokie konsultacje przeprowadzone w parafiach w każdej diecezji. Po ich zakończeniu w lutym tego roku odbyła się faza kontynentalna.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl