fot. KEP

Ks. prał. Arkadiusz Okroj przyjmie sakrę biskupią

Ksiądz prałat Arkadiusz Okroj przyjmie dziś sakrę biskupią. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.

– Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich współtworzących Kościół diecezji pelplińskiej i tych, którzy są zainteresowani, na to wspólne świętowanie. To będzie dla mnie bardzo ważny dzień i bardzo potrzebuję waszej modlitwy i waszej obecności. Dar modlitwy będzie najważniejszy z tych wszystkich darów, które można tutaj przywieźć do Pelplina – mówił ks. Arkadiusz Okroj.

Biskup nominat ks. Arkadiusz Okroj ma 52 lata, a święcenia kapłańskie przyjął 27 lat temu. Jest doktorem teologii duchowości i prałatem Jego Świątobliwości. Przez dziewięć lat był proboszczem w parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie w diecezji pelplińskiej. W Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pełni funkcję konsultora i przewodniczącego Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

12 lutego papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej. Jego biskupiej posłudze będą towarzyszyły słowa „Idźcie i głoście!”.

Uroczystości będzie transmitowała Telewizja Trwam.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl