Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Transmisja w TV Trwam

Wieczorem w Rzeszowie rozpoczął się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Transmisja w TV Trwam.

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” to modlitewne spotkanie, które wiele lat temu zainicjował Jan Budziaszek.

– Od ponad 60 lat jestem na scenie. Grałem z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi świata, objechałem 40 uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych (…), a to, co tu się dzieje, to koncert mojego życia (…). Hasłem spotkania są słowa: Biada mi, aby ktokolwiek po spotkaniu ze mną, zapamiętał mnie, a nie Ciebie, Panie Boże – wskazał Jan Budziaszek, pomysłodawca koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Co roku w Uroczystość Bożego Ciała na Placu Sybiraków są tysiące osób nie tylko z okolic Rzeszowa, nie tylko z Podkarpacia, ale z wielu miejsc naszego kraju, a przyjeżdżają tu również osoby z zagranicy. Są starsi, są młodsi, są rodziny z dziećmi. To miejsce, które po prostu łączy.

– To jest znak, który dużo mówi – nie tylko dla Kościoła, ale w Kościele. Jesteśmy Kościołem, przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała, idziemy za Panem Jezusem. Pytamy się, co to znaczy? Idziemy za Panem Jezusem jako Kościół, jako wspólnota. Gdyby popatrzeć głębiej – jesteśmy Bożym Ciałem, wspólnotą Kościoła – zaznaczył ks. Andrzej Cypryś, współorganizator koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Koncert to modlitwa, ale też muzyczna uczta. I za tę muzyczną stronę od lat odpowiada Marcin Pospieszalski.

– Opatrzność nam pozwala jakoś to wszystko ogarnąć. Publiczność przychodzi tu nie po to, by wysłuchać perfekcyjnych wykonań, ale by uczestniczyć w zakończeniu święta Bożego Ciała, w modlitwie. To jest dla nas najważniejsze. Staramy się zrobić wszystko, co możliwe, mamy najlepszych instrumentalistów, najpiękniejsze głosy, ale jednak zawsze pojawia się element ludzkiej niedoskonałości. To wszystko jednak nie ma znaczenia, jeśli jest wspólna modlitwa i rodzaj wspólnoty, która się związuje na koncercie – mówił Marcin Pospieszalski, kierownik muzyczny koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TV Trwam.

Maria Kupczyk/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl