Kibice będą rozmawiać z premierem
Posłowie partii rządzącej ulegli lobbingowi klubów piłkarskich oraz firm zarządzających stadionami. Chodzi miedzy innymi o wprowadzenie możliwości spożywania piwa podczas meczów piłkarskich. Problem ten będzie jednym z głównych tematów spotkania premiera Donalda Tuska, a przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Odbędzie się ono o godzinie 15 w Warszawie.
Przemysław Wipler, Rzecznik praw kibiców i prezes fundacji republikańskiej mówi, że uzasadnienie decyzji rządu o wprowadzeniu alkoholu na stadiony okazało się kłamliwe
Swoich reprezentantów wyślą m.in. Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia Warszawa i Zagłębie Lubin. Podczas spotkania kibice zamierzają przedstawić szefowi rządu swój projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Jak mówi Przemysław Wipler kibice nie wierzą w dobre intencje ze strony premiera.
RIRM
