Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR wyróżniony statuetką „Sursum Corda”

Najcenniejsze wyróżnienie tygodnika katolickiego „Niedziela” statuetkę „Sursum Corda” otrzymał Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk.

Prestiżową nagrodę Dyrektor tej katolickiej rozgłośni otrzymał na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Pracowników, Czytelników i Przyjaciół „Niedzieli” .

O. dr Tadeusz Rydzyk został wyróżniony za odwagę mówienia prawdy, ewangelizację za pośrednictwem mediów i promocję „Niedzieli”.

„Ku chwale ołtarzy. W oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II” – to hasło XIV Pielgrzymki Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w jasnogórskiej bazylice, której przewodniczył ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz.

W homilii ordynariusz drohiczyński mówił o roli katolickich środków społecznego przekazu, które „głoszą Dobrą Nowinę, czyli prawdę i miłość, stoją na straży każdego życia, bronią moralności w życiu indywidualnym i publicznym, zabiegają o zdrową pod każdym względem rodzinę, troszczą się o należyte wychowanie dzieci i młodzieży”. Ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz stwierdził, że „to dzięki dobrym środkom przekazu można uratować bardzo wiele dobrego”. Zwrócił też uwagę na konieczność głoszenia „Dobrej Nowiny o życiu i śmierci” coraz bardziej zdecydowanie wszystkim ludziom.

Na zakończenie Eucharystii pracownicy „Niedzieli” odnowili Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Prosili o opiekę dla pracowników tego katolickiego tygodnika oraz czytelników w Polsce i na świecie.

Podczas spotkania pracowników „Niedzieli” na Jasnej Górze odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Sursum Corda” – prestiżowego wyróżnienia „Niedzieli” dla osób wybitnych, które przyczyniły się do zaistnienia ważnych dzieł podejmowanych przez tygodnik.

 


Statuetkę „Sursum Corda” otrzymał Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Nagrodę
Dyrektorowi katolickiej rozgłośni wręczył redaktor naczelny „Niedzieli” ks. infułat Ireneusz Skubiś. Jak powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk wyróżnienie otrzymał za odwagę mówienia prawdy, ewangelizację za pośrednictwem mediów i promocję „Niedzieli”.

Statuetką „Sursum Corda” uhonorowani zostali także pasterz Kościoła drohiczyńskiego ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz oraz Gwardian Niepokalanowa Ojciec Stanisław Piętka.

Redakcja „Niedzieli” wręczyła również medale „Mater Verbi” osobom angażującym się w apostolat słowa. Otrzymali je m.in.: ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska; ks. Jan Drob, prezes zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”; o. Konrad Hejmo z Rzymu; Bogusław Kowalski, poseł na Sejm Rzeczpospolitej.

 

W Auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. prał. Jan Drob, prezes zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wygłosił prelekcję na temat: „Nowenna ku chwale ołtarzy. Przed beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II”. Rozstrzygnięty został także konkursu „Niedzieli” pod hasłem „Mój krzyż”.
„Niedziela” to tygodnik katolicki o zasięgu ogólnopolskim i polonijnym z własnym studiem internetowym, radiowym i telewizyjnym.
Tygodnik posiada własną serię wydawniczą „Biblioteki Niedzieli”.
Wydaje również dwumiesięcznik dla dzieci „Moje Pismo Tęcza”.
W ciągu 84 lat istnienia „Niedziela” była zmuszona trzykrotnie zawiesić swoją działalność: w okresie II wojny światowej (1939-45) , w okresie PRL (1953-81) oraz w stanie wojennym (grudzień 1981).  Za rok ten katolicki tygodnik obchodzić będzie jubileusz 30-lecia „Niedzieli” od wznowienia pisma w 1981 r. i 85-lecie swojego istnienia.

 

Małgorzata Lewicka

 

——————————————–

 

Pielgrzymka czytelników i redaktorów "Niedzieli" oraz
Uroczyste wręczenie statuetek "Sursum Corda"


drukuj