Brazylia: 15 śmiertelnych ofiar katastrofy autobusu

Co najmniej 15 osób zginęło a ok. 50 zostało rannych w katastrofie autobusu niedaleko popularnej wśród turystów nadmorskiej miejscowości Paraty – poinformowały brazylijskie służby ratownicze. Trwa akcja ratunkowa. Bilans ofiar jest prowizoryczny.

Ofiary to turyści brazylijscy; dotychczas nie stwierdzono wśród nich cudzoziemców. Brazylijczycy w tych dniach odbywają szczególnie wiele podróży z okazji przedłużonego do poniedziałku weekendu, kiedy przypada Święto Niepodległości.

Według internetowego portalu telewizji Globo, autobus kursujący między popularnym resortem turystycznym Paraty a plażą Trindade, położoną w odległości ok. 30 km na południe, wywrócił się i stoczył do wąwozu o głębokości ok. 50 metrów.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po południu na krętej drodze. Według policji wszystko wskazuje na to, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem najprawdopodobniej z powodu awarii hamulców.

Turystyczna miejscowość Paraty znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Rio de Janeiro i Sao Paulo i jest tłumnie odwiedzana przez mieszkańców obu metropolii.

Każdego roku na drogach Brazylii, największego kraju Ameryki Łacińskiej, ginie ponad 40 tys. osób. W latach 2002-2012 liczba wypadków drogowych wzrosła o 24,5 proc. Motoryzacja w Brazylii rozwija się szczególnie burzliwie; ocenia się, że codziennie do ruchu włącza się ok. 10 tys. nowych samochodów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl