fot. wikipedia

A. Adamczyk ws. placu Piłsudskiego: H. Gronkiewicz-Waltz chce łamać prawo

Zapowiedzi prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. placu Piłsudskiego świadczą o tym, że chce ona łamać prawo – ocenił w piątkowej rozmowie z PAP minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że otrzymał od ministra infrastruktury i budownictwa decyzję, przekazującą do jego dyspozycji plac Piłsudskiego w Warszawie. MiB wyjaśnia, że właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa.

Odnosząc się do decyzji resortu infrastruktury, Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła w piątek, że „władza centralna”, tak jak do tej pory, będzie – zgodnie z prawem – musiała uzgadniać z miastem uroczystości państwowe. Nie oddamy tak łatwo placu Piłsudskiego – placu symbolu, placu warszawiaków, placu niezłomnej stolicy – mówiła prezydent Warszawy.

Minister Andrzej Adamczyk, zapytany przez PAP o deklaracje Gronkiewicz-Waltz, ocenił, że „świadczą o tym, że pani prezydent chce łamać ustawę”.

„Łamie prawo i przywłaszcza sobie mienie Skarbu Państwa. Miasto przywłaszcza mienie Skarbu Państwa. Pani prezydent łamie ustawę, trzeba to bardzo wyraźnie podkreślić” – powiedział minister.

PAP/RIRM

drukuj