Wpisy autora Łukasz Brzeziński

Trwa II Kongres Młodzieży Polonijnej w Warszawie

Uczestnicy II Kongresu Młodzieży Polonijnej modlili się dziś wspólnie podczas Mszy św., w Sanktuarium św. Siostry Faustyny w Warszawie. Młodzież odwiedziła też Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałac Prezydencki. Jutro spotka się m.in. z ks. abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.

W. Gadowski: Jeżeli nie można komuś zarzucić, że jest złodziejem, łapówkarzem, gwałcicielem, pijakiem, narkomanem – to stosuje się metodę prowokacji

Jest dalekie echo oskarżeń o to, że jestem sponsorowany przez ruską mafię. Jeżeli nie można komuś zarzucić, że jest złodziejem, łapówkarzem, gwałcicielem, pijakiem, narkomanem, to stosuje się metodę prowokacji  – powiedział Witold Gadowski w „Komentarzu Tygodnia”. Redaktor omówił także działalność spółek Skarbu Państwa oraz teatru niewidomych ITAN, a także skomentował prowadzoną kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi.

Prezydent A. Duda podpisał Ustawę 2.0

Tak zwana Konstytucja dla nauki uzyskała aprobatę prezydenta RP. Andrzej Duda podpisał ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz przepisy wprowadzające. Reforma zakłada duże zmiany m.in. w działaniu, finansowaniu i karierze naukowej na uczelni. Dużo większą władzę uzyskał też rektor.

Ks. abp M. Jędraszewski w 74. Rocznicę Powstania Warszawskiego: Polska jest skarbem i najcenniejszą perłą. Kolejne pokolenia Polaków były gotowe oddać wiele, aby Polska zmartwychwstała

Nasze dzisiejsze eucharystyczne spotkanie to łączenie, przez serdeczną pamięć, ofiar warszawskich powstańców sprzed 74 lat z ofiarą Chrystusa po to, aby błagać dla nich o Boże miłosierdzie i by modlić się za nas, by trud ich życia, ofiary i heroizmu aż do końca nie był przez nas lekceważony i stracony, ale budował naszą odwagę w patrzeniu na Polskę jako drogocenną perłę – mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w Kościele Mariackim z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.