Ks. abp Tadeusz Wojda SAC nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim
Ks. abp Tadeusz Wojda SAC, dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.
Autor ma jeszcze napisać swoją biografię.Meanwhile lets just say that we are proud Angelika Regulska contributed a whooping 43648 entries.
Ks. abp Tadeusz Wojda SAC, dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję Papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.
We wtorek od rana trwa usuwanie awarii wodociągowej przy ul. Jodłowej w Warszawie – poinformowało MPWiK.
Hotelarze będą walczyć o odszkodowania na drodze sądowej za straty, jakie ponieśli w związku z lockdownem. Prawnicy z Polskiej Izby Hotelarzy prowadzą już z nimi rozmowy w tej sprawie.
Serwis informacyjny, godz. 12.00
Działanie sowietów było fałszywe. W 1945 r. polskie władze komunistyczne obiecały amnestię, co powtórzono w 1947 roku. Po tym roku nie zdarzały się większe wyjścia z konspiracji, dlatego że wiedziano, że to gra i nie ma żadnej dobrej woli ze strony komunistów. Dialog został zakończony w 1944 r. po tym, jak Sowieci potraktowali żołnierzy Armii Krajowej na Kresach Wschodnich – powiedział dr Jan Wiśniewski, historyk, w poniedziałkowym programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.
Szefowie dyplomacji 27 krajów Unii Europejskiej przyjęli sankcje wobec Rosji w związku z uwięzieniem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
Wiemy, chociażby z mediów społecznościowych, że banki oferują propozycje ugodowe z pewnym terminem ważności. Zwykle jest to termin przed datą orzeczenia Sądu Najwyższego, które ma zapaść. Zalecamy bardzo dużą ostrożność w przypadku rozważania ugód. Ostrożność powinna skłaniać frankowiczów, aby poczekali do orzeczenia SN – zwracał uwagę dr hab. Jakub Szczerbowski, dyrektor w biurze Rzecznika Finansowego, w poniedziałkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam.
Serwis informacyjny, godz. 11.00
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zlikwidowali plantację konopi indyjskich, założoną w jednej z opuszczonych hal w tym mieście. W samej hali oraz w mieszkaniu 27-latka, który ją wynajął znaleźli kilkaset krzewów konopi, z których można było wytworzyć 15 kg marihuany.
Izrael rozpoczął program pilotażowy technologii pomagającej władzom egzekwować przestrzeganie obowiązku kwarantanny. Chodzi o bransoletkę, którą podróżni wracający do domu z zagranicy mogą nosić i która powiadamia odpowiednie służby o naruszaniu obowiązku izolowania się.
